Studio Lifetime Mavişehir Sanat Atölyemiz, Heykel ve Resim Yapmayı Öğrenmek İsteyen Stres Atmak İsteyen Herkese Açıktır.

Atölye Kapsamında Kilden Heykel Yapma Heykel Kalıbı Alma Gibi Bir Çok Teknik Öğretilir Ve Kısa Zamanda Kendi Heykellerinizi Resimlerinizi Yapabilirsiniz.

Bülent Bayrak
Bülent BayrakHeykeltraş
1988 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden, 1993 yılında mezun oldu. 1994 yılında Manisa Alaşehir Belediyesi’nin siparişi üzerine yaptığı “Sarıkız Heykeli” mezuniyet sonrası sanat çalışmalarının başlangıcıdır.

Bülent Bayrak

1988 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden, 1993 yılında mezun oldu. 1994 yılında Manisa Alaşehir Belediyesi’nin siparişi üzerine yaptığı “Sarıkız Heykeli” mezuniyet sonrası sanat çalışmalarının başlangıcıdır.
Sanatçının oluşturduğu eserleri tarihsel bir sıraya koyarsak;

Narlıdere Emniyet Müdürlüğü için “Atatürk Heykeli”,

İzmir Büyükşehir Belediyesi için Oyak Sitesi’nde yer alan “Mehmetçik Anıtı”,

İzmir Büyükşehir Belediyesi için kordonda yer alan “Çelik Ağaç Heykeli”,

Ege Ordu Komutanlığı için “Atatürk ve İsmet İnönü Heykeli”, Atatürk büstü ve rölyef çalışmaları,

Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi için “Dev Dinozor Heykeli”,

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Foça Askeri Kampı için “ Fok Balığı Heykel Grubu”,

Özel Ege Lisesi için “Atatürk Heykeli” gibi diğer birçok okula yaptığı Atatürk Büstleri ile bilinmektedir.

Ayvalık Belediyesi ve 2006 yılında Konya Orduevi için yaptığı “Semazen Heykeli” de çalışmaları içinde yer almaktadır.
Sanatçı, çalışmalarında genellikle malzeme olarak çamur kullanarak figüratif ağırlıklı eserler üretmiştir. Bununla birlikte son işlerinde figüratif etkilerin yanında gerçeküstü etkiler gözlemlenir. İşlerinde seçtiği malzeme olan Polyester’in etkisiyle zıtlıklara dair vurucu bir göndermede bulunur.
Sanatçı işlerinde personanın boyun eğdiği, arzuladığı, güç, otorite ,istek gibi kavramları işlerinde sorgular. Sanatçının işlerinde, gözlemlenen ve ona karşıt oluşlar eserlerde etkisini göstermektedir. Bu etki seyirciye ikilikler arası birleşimin canlı örneklerini sunar.
Halen çalışmalarına İzmir’deki atölyesinde devam etmektedir.

Sanatcı Hakkında Bazı Haberler :

Tuğçe Temiz
Tuğçe TemizRessam
1994 doğumlu,2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Youtube’da bir kanalı var. Kanalın adı “Kuş Dili” dir. Çocuklar için hikâyeler yazar, seslendirir ve resimler. Ayrıca 2015’den beri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllü eğitmenlik yapmıştır.

Tuğçe Temiz

1994 doğumlu,2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Youtube’da bir kanalı var. Kanalın adı “Kuş Dili” dir. Çocuklar için hikâyeler yazar, seslendirir ve resimler. Ayrıca 2015’den beri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllü eğitmenlik yapmıştır. Geçtiğimiz yıl, hafta içi her gün Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla İlköğretim Okullarında Resim Kursu ve Resim eğitimi almak isteyenlere özel resim kursları verdi. Sanat çalışmalarına İzmir’de devam ediyor.

Katıldığı Sergiler
2013 – Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Galerisi ‘ Uyumsuzlar ‘ Resim Sergisi
2016 – Ege Üniversitesi 50.Yıl Köşkü Sanat Galerisi – Kişisel Resim Sergisi
2016 – Atölye Açık Kapı Açılış Sergisi
2017 – Dünya Sanat Günü İzmir’17 Uluslararası Katılımlı Disiplinlerarası Karma Sergi 05-25 Nisan
2018- Kısa Seyir Karma Sergisi – K2 Contemporary Art Center
2012 yılında Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği’nin (IWSA) düzenlediği Logo Yarışması’nda Mansiyon Ödülü almıştır.

Sanatçı işleri aracılığıyla kavramları sorgular; boşluk duygusu, yabancılaşma, empati, sıkışmışlık gibi… Bunu şöyle tanımlar: “ Tıpkı bir salyangozun kabuğundan kafasını ürkerek çıkarması ya da yumurtayı taşıyan birinin hissettiği kaygı gibi… Belki de yiyecek arayan bir kuş gibi, gökyüzüne her an uçamaya hazır…”